Elite Hotel Marina Tower
Elite Hotel Marina Tower ligger precis vid Saltsjöqvarn och erbjuder kostnadsfritt Wi-Fi, ett spa och rum med platt-TV och kabelkanaler. Stockholms innerstad ligger 10 minuters bussresa bort. Alla rum på Elite Marina Tower Hotel har moderna möbler och trägolv. Några rum har en liten sitthörna och ett skrivbord. Du kan koppla av på spaet eller ta ett dopp i inomhuspoolen.
Boka rum online via: Booking.com från 952 kr.
Adress:
Saltsjöqvarns Kaj 25,
13171
Nacka
Andra spahotell i närheten:
Hasseludden Yasu...
Hesselby Slott
- Stay At Helens
- Radisson Blu Royal Park H...
- Skepparholmen
- Blue Hotel
- Bergendal Meetings
- Ibis Hotel Stockholm-Spånga
- Welcome Hotel
- Smådalarö Gård Hotell och...
Betyg: 4
Mycket bra frukost, trevlig personal, bra parkering, fina rum!
0 0 2012-02-29 kl. 15:49Ta ´sjövägen´ för bästa transporten i centrala sthlm.
Betyg: 5
Väldigt bra hotell, mycket fina rum och bra restaurang. Läget vid vattnet mycket fint och lugnt
0 1 2014-09-02 kl. 14:10Betyg: 5
Spännande och trevlig miljö i en återanvänd byggnad. Snyggt och fräscht med fantastiskt läge vid vattnet och med utsikt över båttrafiken och Djurgården. Från kajen utanför kan man ta båt direkt till Nybrokajen.
1 0 2011-07-20 kl. 15:37Betyg: 5
Underbart hotell med underbart läge. Fräscha rum och en härlig pool som gäster har tillgång till. Trevlig personal som var tillmötesgående. Frukosten var väldigt bra, fanns att välja på väldigt mycket. Har ni råd så rekommenderar jag att ni betalar extra för ett rum med vattenutsikt, underbar utsikt och läge som sagt.
0 0 2010-12-29 kl. 22:01Betyg: 5
Stockholms fräschaste hotell! Grymma rum, otroligt bra frukost och mycket trevlig personal. Rekommenderas!
1 0 2012-04-19 kl. 12:29Betyg: 5
Väldigt trevligt och vackert hotell. Vackert beläget nära vattnet. Lite långt från stan, men det går fort med bussen. God och riktigt bra frukost men allt mellan himmel och jord typ. Och de har en trevlig swimmingpool och även bubbelbad och gym. Kan varmt rekommenderas. Toppen!
0 0 2011-01-01 kl. 15:43Betyg: 4
Fint läge vid vattnet. Snygga rumslösnigar i en byggnad som varit sockerbruk. God frukost. Lite opersonlig service.
1 0 2011-07-15 kl. 23:25Betyg: 5
Stora, moderna, superfina rum. Högklassig frukost som inte saknar något alls. Bra restaurang och bar ute på sommaren. Toppenfin pool och trevlig personal som alltid finns tillgänglig.
1 0 2012-07-02 kl. 16:11Ett favorithotell!
Betyg: 4
Mycket trevligt hotell med familjekänsla! Rent, snyggt med rymliga rum.
1 0 2012-04-30 kl. 00:53Betyg: 5
Fantastiskt! Riktigt prisvärt hotell, med grym service. Den toppenfina poolen är ett stort plus. Hit ska vi definitivt igen!
2 0 2013-03-25 kl. 12:18